Oldalak

2014. június 24., kedd

Scrapbooking

Már több alkalommal próbálkoztam a scrapbookozással. Ajándék volt egy-egy szülinapra, anyák napjára is :)

Hogy mi az a SCRAPBOOK? 

Elmondom nektek, ez egy papírtechnika, ami rétegzésből, különböző eszközök beleépítésével dekorált album-képeslap-üdvözlőlap-díszdoboz is lehet. Igazából bármi készülhet ezzel a technikával.
,,Scrapbooking, egy szó ami lassan belecsúszik változatlan formában más nyelvekbe is, a neve annak a hobbinak, ami célja személyes/családi történelem fényképek, levelek, nyomtatott művek, kéziratok, stb formájában való színes, művészies album(ok)ban, ún. scrapbook(ok)ban való megőrzése. Scrapbooking röviden valaki személyes, vagy családi történetének a vizuális formában való elmesélése."/forrás: WIKIPEDIA/
Léteznek ilyen tanfolyamok is, amik szerintem nagyon drágák, de hát biztosan sok mindent lehet onnan tanulni. Mindenesetre én a videomegosztó oldalakon szoktam keresni egy-egy témakörre, amit lépésről-lépésre megmutatnak.

Találtam egy pár képet, ami nagyjából megmutatja hogy is néz ki egy ilyen csoda :) Engem inspiráltak, remélem titeket is!












Nekem inkább csak próbálkozásaim vannak, de ehhez a művelethez borzasztó sok idő kell, ami mint köztudott nekem nem sok jutott, ezért tényleg csak próbálkozások :)


Ezt Anyukámnak csináltam egyik anyák-napjára(ez volt az első képem) 
,,Húzd fel a pillanatokat egy cérnára és tedd a nyakadba, hogy el ne felejtsd őket!"



Ezt nővéremnek, Eszternek csináltam 24.szülinapjára, A Nagy Gatsby c. film hatására :)
Digitális scrapbook


 Ez pedig az én album alapom, amit kartonlapból, papírtasakokból csináltam. Amiért különleges számomra, mert minden lap egy papírtasakot rejt, amibe még több emlék belefér! Az elején egy farmergomb zárja az albumot. Majd remélem lesz időm befejezni is!

Egyébként ha valakitől esetleg kézzel készült scrapbookot kapsz ajándékba, akkor tudd, hogy egy  album, egy egész életre szól (ha nem többre...), és az ajándékozónak valószínűleg nagyon a szívügye lehetsz! 

Sokan giccsnek tartják ezt a foglalatosságot, ezt a stílust, persze néha a kevesebb több ezt tudjuk jól...  higgyétek el, igazán szépeket tudunk készíteni, ha megmaradunk az ízlésesség határain belül. 

2014. június 17., kedd

Ötletek táblafestékkel

A héten vettem a hobby boltból fekete táblafestéket és most utánanéztem, hogy mit is lehet vele kezdeni. Főként a konyhai rendszerezési tippek tetszettek a legjobban, de a gyerekszobában is vicces funkciót tölthet be vagy akár hagyományos üzenő táblaként is üzembe állíthatjuk. Összeállítottam egy pár képet, amik a legjobban tetszettek a netről innen-onnan, esetleg titeket is inspirálhat :)

1., Bébiételes üvegcséket felhasználva, mágnest ragasztva a tetejére fantasztikus és esztétikus rendszerező lehet a konyhánkba!


2., Csatos-üvegekre festve megjelölhetjük a különleges fűszereinket.

3., Cserépre is festhetjük, fűszernövények neveivel





4., Bögrére, talpaspohár aljára kedves üzeneteket, bulikon pedig névre szóló poharakat is készíthetünk




 5., Ezek kisgyermekeseknek lehet jó ötlet, bár a lépcsőset csak erős idegzetű szülőknek ajánlom! :)




6., Képkeretben is jól mutat, ráírhatjuk a kedvenc idézetünket vagy egy kedves üzenetet a családunk számára! :)



Na, én is hasonlót készítettem itthon, találtam egy szép képkeretet, aminek nem volt háta, csak az üveg része, így pont a célnak megfelelőnek ígérkezett.

Nem kellett hozzá más, csak a képkeret, alapozófesték, táblafesték és egy ecset.

Egy plusz keretet festettem alapozófestékkel, amit majd bronzosra antikolok be, az üveg belső részét pedig lekentem két réteg táblafestékkel.



 Íme, a kész táblám :)



Remélem kipróbáljátok majd valamelyiket! :)
Már csak rajtad áll, mire használod ezt a csodás festéket!


2014. június 13., péntek

DIY: Csavaralátétből ékszer


Manapság már mindenből lehet készíteni jópofa vagy éppen trendi ékszereket, a dobozos üdítőital pöckétől a csavarokon át a cipzáros megoldásig bármiből lehet csinálni. Nem is pénz kérdése, hiszen ezeket a dolgokat fillérekért meglehet vásárolni, ha otthon még nem halmoztunk fel belőlük véletlenül. Csupán fantázia és kreativitás kérdése, hogy ki mennyire bátor az anyagok felhasználását illetően.

Én most egy csavaralátétes-szalagos karkötőt készítettem, ami tényleg filléres költekezést igényelt. Arany-fekete kombinációval, ami nem igazán az én színem, szóval már meg is van, hogy kinek adom ajándékba! :)



1., Érdemes ezeket a fémeket lekezelni, valamilyen lakkal vagy valamivel, hogy ne kezdje ki a bőrünket! Először tisztítsuk meg a felületet, zsírtalanítsuk, majd, ha nem lakkozzuk (mert nekem nem volt otthon aranyszínű lakkom), akkor kenjük le alapozó festékkel, utána bármivel színezhetjük!

2., Ha megszáradt mindkét oldala, akkor jöhet rá az arany akril festék! :) Próbálkoztam szivaccsal, ecsettel is, azt mondták a hobby boltban, hogy ha ecsettel festem, akkor csíkos lesz. Na most, ha meg szivaccsal (ezt ajánlották ők), akkor meg pöttyös lesz. Szóval az első réteget szivaccsal vittem fel, a másodikat pedig ecsettel. Így nem lett sima, hanem kicsit rusztikus hatása lett.

3., Ismét ki kell várni a száradási időt, majd kezdődhet a "fűzés" :)



A záródásnak tehetünk T-kapcsot is, de szerintem egy sima masnira kötve is tök jól mutat! :)


Lehet, hogy inkább mégis csak megtartom? :) Neem, nem... szerintem az ajándékozott sokkal jobban fog neki örülni, neki jobban áll majd! :)

2014. június 1., vasárnap

Öko mosás és rendszerezési tippek


Tudom, furcsa egy ilyen témáról olvasni egy 23 éves lánytól, nem akarok senkit sem kioktatni, de főként azoknak érdemes elolvasni ezt a bejegyzésemet, akik kezdő háziasszonyok, mint amilyen én is vagyok. Ami még furcsább lehet, főleg azoknak akik ismernek, hogy egyáltalán ilyenekről írok, hiszen köztudott, hogy nem vagyok egy Hamupipőke tip-top kisasszony, sőt... Mégis, most megérett bennem ez a dolog, és ha másért nem is, legalább a környezetem miatt, a Föld egészségéért, vagy azért, hogy a pénztárcámat kíméljem, most már így járok el minden mosásnál, takarításnál.
Pár hete kezdtem neki, néztem utána az öko mosásnak-takarításnak, méghozzá azért, mert nagyon zavart, hogy nem találok megfelelő öblítőt(nagyon erős illatanyaga van mindegyiknek és már rosszul vagyok mindtől) minden alkalommal más és más öblítőt is kipróbáltam, de egyik sem jött be. A másik oka, hogy nagyon drága mosószereket vettem eddig, naiv módon bedőlve a reklámoknak. Úgy hogy elegem lett, és először az öblítővel kapcsolatban keresgéltem a neten(mert pont elfogyott), hogy mit lehet használni helyette. 

Egyszer, még talán tavaly volt a Nők Lapjában egy cikk az öko mosásról, amit Öko Anyu írt, hogyan főzzünk folyékony mosószert. Nagyon költséghatékony, rendkívül jól tisztít és bárki elkészítheti otthon, nem lehet elrontani (persze mint mindig Kati ezt is elrontotta elsőre... sikerült ott felejtenem a gázon és gyönyörűen odakozmált)
RECEPT:
  • 5dkg reszelt mosószappan 
  • 3liter mentes ásványvíz
Feltesszük főni takarék lángon 1,5 órára, majd botmixerrel "átturmixoljuk". KÉSZ.
Az ásványvizes palackokba visszatöltjük.

 Mosószer mellett használhatunk mosódiót, mosószódát, fehérítésnek pedig bóraxot, vagy szódabikarbónát
Öblítéshez én 1dl ecetet töltök az öblítő rekeszbe és belecseppentek 10-15csepp 100%-os illóolajat. Elvileg az ecet vonzza a koszt, így még inkább tisztább lesznek a ruhák, ráadásul vízkőoldó, de még a kemény vizet is meglágyítja! Fantasztikus! :)

Ha készen van a mosás, akkor jöhetne a teregetés. De hogy ne kelljen vasalni a ruhákat "előkezeljük" szépen. A második anyukámtól, Zsuzsitól tanultam ezt a technikát, hogy teregetés előtt összehajtja a ruhákat, kisimogatja a gyűrődéseket, és hagyja pihenni egy kicsit. Én egy éjszakát simán hagyom összehajtva, majd reggel teregetem csak ki. Nem gyűrött egy kicsit sem utána! Nagyon szupi módszer! :)

Mikor megszáradt összehajtjuk, rendszerezzük a szekrényben. Igen, RENDSZEREZZÜK! Nagyon jó hajtogatási technikát találtam neten(furcsa, de tényleg van ilyen videó, amiben megmutatják, hogy kell hajtogatni :D ugyanis nem mindegy!), amivel bugyikat, zoknikat pólókat fantasztikus módon lehet rendszerezni! Nálunk például zokni-bugyi-alsógatya csak be van "hányva" egy dobozba, hogy ne kallódjanak el túlzottan. De azért van, hogy elkallódik, és csak a féllábunkra van zokni.

Ez a videó azoknak jó, akik komódban vagy fiókos szekrényben tárolják a pólókat is.
>timg.googleusercontent.com/vi/nJAYRXjZoMY/0.jpg" height="266" width="320">

Itt azt mutatják meg hogy kell a bugyikat hajtogatni

Ez pedig az alsógatyáknak nagyon jó módszer!

Takarításról is essen néhány szó:
Amit érdemes használni, az ecet, citromsav, mosószóda, szódabikarbóna, bórax, alkohol, mosószappan, illóolaj

Az ecet folttisztító, szivacsot átitatva kell átdörzsölni a foltos ruhadarabot.Télen pedig a felsózott utakról felverődött sarat lehet nagyon jól letakarítani a csizmáról, nadrágról. Szőnyegtisztító, távol tartja az atkákat, molylepkéket, de a színét is felfrissíti. Ablaktisztításhoz is használhatjuk, citrom illóolajjal elkeverve, permetezőbe töltve. Nem utolsó sorban öblítőnek is nagyon jól funkcionál
Citromsav vízkőoldásra nagyon jó, wc tisztításra.
A mosószóda több funkciós szer, zsíroldó, vízlágyító. Akár hígítva mosogatáshoz is használható, egyébként pedig mosógépbe használom leggyakrabban mosószerként.
Szódabikarbónát ecettel használva dugulás esetén is használhatjuk, de az odaégett edényekről is leszedi a kormot, koszt.
Bóraxot kádfehérítésre, fehérítésre használjuk.
Alkohol: Ablaktisztításra: fél liter víz+(citrom illóolaj)+1 ek citromsav+alkohol. Ha csak illóolajjal használjuk akkor légfrissítőnek, ruha permetezésre-illatosítására jó.
Mosószappan: felmosáshoz, mosogatáshoz, mosáshoz lehet használni. Mosogatószer hozzávalói: 4, 5 evőkanál (olcsó) szappanreszelék, 2,5 dl mosószóda, 2,5-3 liter melegvíz.

Nagyjából ennyi, amit összetudtam szedni az öko mosásról-takarításról-rendszerezésről. Azért még a szelektív hulladékgyűjtéssel kapcsolatban van még mit tanulni, begyakorolni, de majd annak eljön az ideje, majd azt is tökélyre fejlesztem! 
Az oldalak amiket felkerestem az információk kiegészítésére:
http://www.rendteremto.hu/%C2%B0blog/fehernemu-hatogatas/
http://www.zoldhaz.info/%C3%B6kotiszt%C3%ADt%C3%A1s
http://www.nlcafe.hu/eletmod/20130813/okoanyu--folyekony-mososzer-csinald-magad/
 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...